Wypolerowany

Auto Detailing - największe przemiany

Auto detailing to nie tylko powłoki ceramiczne czy folie ochronne. Równie często to po prostu mozolne czyszczenie i polerowania samochodów. Praca przy używanych autach pozwala na największe przemiany i najbardziej spektakularne efekty, które zwalają z nóg. W tym miejscu pokażę tzw. pięćdziesiątki czyli nic innego jak zdjęcia przed zabiegami auto detailingu i zdjęcia po detailingu. Zobaczycie tutaj zarówno efekty samego mycia, polerowania czy nawet zmiany, które możemy uzyskać dzięki stylizacji foliami ochronnymi.

Prezentowane zdjęcia są oczywiście pozbawiane „efektów specjalnych” czy filtrów – to czyste efekt pracy nad Waszymi autami w Wypolerowany – Kosmetyka Samochodowa we Wrocławiu.

 

Folia ochronna na Mercedes-Benz CLA - Trwała ochrona i piękny wygląd

Dlaczego warto zainwestować w usługę detailing?

W przypadku auto detailingu zdjęcia i filmy znaczą więcej niż 1000 słów. Poniżej znajdują się zdjęcia samochodów, które dzięki zabiegom detailingowym zmieniły się nieodpoznania… 

Mercedes-Benz CLA Stylizacja samochodu foliami ochronnymi tzw. "mrożenie lakieru"

Mrożenie lakieru to potoczna nazwa dla usługi, która polega na instalacja  matowej folii PPF na lakier który oryginalnie jest wykończony na wysoki połysk. Dzięki instalacji folii wykończenie lakieru staje się satynowe. W ten sposób zmieniamy charakter auta i jednocześnie zabezpieczamy lakier. W porównaniu do oryginalnych lakierów matowych instalacja folii zapewnia fizyczną ochronę lakieru, a sam proces jest w pełni odwracalny. 

Tesla Model S UŻYWANY JAK NOWY: Efekt wieloetapowego polerowania lakieru bardzo zniszczonego lakieru

Widoczna Tesla jest przykładem skrajnie zniszczonego lakieru. Samochód przez lata był myty na myjniach szczotkowych, które doprowadziły do kompletnego zniszczenia lakieru. Cały samochód pokryty był gęstą siatką rys kolistych, które szpeciły wygląd tego elektryka. Lakiery w Teslach z tego okresu są bardzo wymagające i trudne do wypolerowania. Nie jest to pierwsza Tesla, którą polerowałem więc wiedziałem co muszę zrobić, żeby uzyskać efekt, który widzicie na zdjęciu po prawej stronie.

Volvo V50 UŻYWANY JAK NOWY: Efekt dwuetapowe polerowanie lakieru

Polerowanie lakieru to oczywiście złożony proces, na który składa się również polerowania innych elementów auta. W ramach tej usługi polerowane są także tyle lampy, które podobnie jak lakier rysują się pod wypływem niewłaściwego mycia samochodu. Polerowania lamp wymaga nieco innego podejścia niż lakier, natomiast efekt jest dokładnie taki sam – lampa wyglądająca jak nowa. 

Volkswagen CC UŻYWANY JAK NOWY: Efekt wieloetapowego polerowania lakieru bardzo zniszczonego lakieru

Poziom zniszczenia lakieru w tym Volkswagenie CC cięzko opisać – lakier tak wygląda niemal jak szczotkowane aluminium. Przez gęstą siatkę rys kolistych oraz głębokich rys prostych ciężko nawet określić właściwy kolor lakieru. Dzięki wieloetapowemu polerowaniu samochód odzyskał kolor i blask. Prezentowane auto było jednym z najbardziej zniszczonych, które mogłem uratować 

Mazda 3 UŻYWANY JAK NOWY: Efekt jednoetapowego polerowania lakieru

Kolor soul red to moim zdaniem jeden z najciekawszych kolorów ostatnich lat. Mazda prezentując ten kolor pokazała, że auta nie muszą być czarne, srebrne lub białe. Lakier dość delikatny wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki polerowaniu lakieru udało mi się usunąć większość rys kolistych. Tym samym kilkuletnia Mazda znów prezentuje się niemal tak dobrze jak z salonu.

Renault Megane 1 2 GODZIN - 12 LAT MNIEJ: Efekt jednoetapowego polerowania lakieru

Chcąc szybko sprzedać samochód warto zainwestować w przygotowania auto do sprzedaży. Cena usługi zawsze dopasowana jest zarówno do potencjalnej wartości rynkowej jak i budżetu klienta. Zniszczony lakier latami mycia na szczotach nie prezentuje się dobrze. Dzięki jednoetapowemu polerowaniu jesteśmy wstanie usunąć znaczą część rys i przywrócić połysk każdego lakieru. 

Ford Focus UŻYWANY JAK NOWY: Efekt grutnowengo mycia detailingowego

Auto detailing to nie tylko polerowanie lakieru, folie ochronne czy powłoki ceramiczne. To bardzo często brudna praca, której efektem jest czyste jak nigdy auto. Mycie detailingowego to złożony proces, który może trwać kilka godzin. Myjąc samochód skupiam się także na tych miejscach, o których często zapominamy. 

Maserati Quattroporte 1 2 GODZIN - 12 LAT MNIEJ: Efekt jednoetapowego polerowania lakieru

Czas nie oszczędził tego Maserati – czarny lakieru typu UNI jest trudnym lakierem do utrzymania go w idealnym stanie. Ten egzemplarz został natomiast skrajnie zniszczony podczas mycia na myjniach ręcznych i automatycznych. Dzięki jednoetapowemu polerowaniu, ta włoska limuzyna wygląda teraz tak jak przystało na klasę, którą reprezentuje.