Wypolerowany

Mazda 3 - Używany jak nowy z powłoką ceramiczną Kisho Si-901

Marzysz o tym, aby Twój samochód wyglądał jak z salonu? To oferta specjalnie stworzona z myślą o samochodach z kilkuletnim stażem. Pakiet używany jak nowy oferuje pełen zakres usług detailingowych, w tym dokładne czyszczenie, polerowanie lakieru oraz aplikację trwałej 5-letniej powłoki ceramicznej KISHO Si-901. Wnętrza auta zostanie staranie wyczyszczone . Dzięki temu Twój samochód odzyska swoje dawne piękno i będzie wyglądał jak prosto z salonu.

Na przykładzie Mazdy 3 chciałbym pokazać, jak dobrze dobrany pakiet usług może przywrócić samochód do stanu zbliżonego do stanu fabrycznie nowego. Poza dogłębnym procesem mycia i polerowania, działania obejmują zastosowanie trwałej 5-letniej powłoki ceramicznej na karoserię, dedykowanej powłoki ceramicznej na felgi i elementy wykonane z tworzyw sztucznych. Dodatkowo, szyby otrzymują niewidoczną, trwałą powłokę, która poprawia widoczność podczas jazdy w deszczu.

Mazda 3 po detailingu - lśniący lakier, chronione felgi i trwałe zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi

Zakres prac nad Mazda 3

Każde auto przed aplikacją powłoki ceramicznej musi zostać stosowanie przygotowane. Bez znaczenia czy auto jest nowe z przebiegiem 0 km czy 10 letnie z przebiegam 200 000 km – pewne czynności są niezbędne i jedynie dobrze przygotowana powierzchnia gwarantuje trwałość zabezpieczenia Waszego auta…

Mycie detailingowe

Polerowanie lakieru

Zabezpieczenie lakieru

Sprzątanie wnętrza

Wykończenie auta

Pracę nad autem zacząłem od szczegółowego mycia, wykorzystując techniki detailingowe. Usunąłem dokładnie wszystkie zabrudzenia, skupiając się na felgach, oponach i nadkolach, a także na innych elementach. Następnie przeprowadziłem dekontaminację chemiczną oraz glinkowanie lakieru.

Lakier wymagał jednoetapowego procesu polerowania w celu usunięcia zarysowań, które psuły wygląd Mazdy. Następnie przystąpiłem do etapu odtłuszczania lakieru, aby uzyskać idealnie jałową  powierzchnię. Dokładnie wykonany ten proces umożliwi optymalne połączenie powłoki ceramicznej z lakierem. Na końcu nałożyłem 5-letnią powłokę ceramiczną KISHO Si-901 na powierzchnię lakieru. Powłoka przyciemnienia lakieru, co nadaje głębi koloru i szklistości. Powłoka chroni lakier przed zakresami pH 1-12 i promieniowaniem UV, a także ułatwia codzienny proces mycia i pozwala cieszyć się pięknym wyglądem samochodu przez długi czas.

Powłoka ceramiczna KISHO Japan Si-901

SILNIE HYDROFOBOWA | PRZYCIEMNIE I SZKLISTOŚĆ LAKIERU | OCHRONA UV | OCHRONA PRZED AGRESYWNĄ CHEMIĄ | ŁATWE MYCIE AUTA

Pakiet używany jak nowy to także gruntowne sprzątanie wnętrza, które zawsze rozpoczyna się od opróżnienia wszystkich schowków oraz bardzo starannym przedmuchanie wnętrza sprężonym powietrzem. Powietrze pod wysokim ciśnieniem pozwala na pozbycia się piachu i kurzu z trudnodostępnych miejsc (np. okolice prowadnic foteli). Kolejnym krokiem było gruntowne odkurzenie całego wnętrza. Następnie przeszedłem do czyszczenie plastików na drzwiach czy desce rozdzielczej. Przy użyciu pędzelków doczyściłem kratki nawiewów oraz inne detale. 

Galeria zdjęć Mazda 3