Wypolerowany

woskowanie auta Wrocław, cena, zalety, dlaczego warto

Woskowanie samochodu

Woskowanie samochodu to najbardziej klasyczna forma zabezpieczenia lakieru o trwałości od kilku tygodni zwykle do 6 miesięcy. Ręcznie aplikowany wosk świetnie sprawdza się w klasykach czy autach, które użytkowane są sporadycznie np. do weekendowych wypadów.

woskowanie lakieru samochodowego

Źródło: Turtle Wax 

Woskowanie samochodu - dlaczego warto to zrobić?

Woskowanie lakieru jest zabiegiem wpływającym głównie na wygląd samochodu. Woski wypełniają część zarysowań, dzięki czemu lakier odzyskuje kolor i głębię. Oczywiście różne woski w różnym stopniu maskują rysy, wszystko zależy od rodzaju wosku i jego przeznaczenia.  Ilość dostępnych na rynku wosków przekracza możliwość sprawdzenia ich wszystkich. Producenci poszukują coraz to nowszych rozwiązań, które mają poprawić trwałość wosków czy ułatwić proces ich aplikacji, natomiast żaden wosk nie dorównuje trwałości powłoce ceramicznej. Możemy wyróżnić trzy rodzaje wosków samochodowych: woski naturalne (tzw. show wax), woski hybrydowe oraz woski w pełni syntetyczne. 

Woski naturalne

Głównym składnikiem są produkty pochodzenia naturalnego takie jak carnauba czy wosk pszczeli. Woski stosunkowe łatwe w aplikacja nadające autu tzw. wet look, świetnie sprawdzające się jako woski konkursowe. Ciepły i przyjemny dla oka wygląd samochodu powoduje, że właśnie woski naturalne wykorzystywane są podczas zawodów czy licytacji samochodowych. Trwałość tego rodzaju wosków to jedynie kilka tygodni, dlatego świetnie sprawdzają się w autach, które użytkowane są sporadycznie.

Woski hybrydowe

Hybyrdy powstają w wyniku połączenia surowców pochodzenia naturalnego z syntetykami, mogą to być różnego rodzaju polimery. Ideą wosków hybrydowych jest zapewnienie podobnych właściwości wizualnych jak w przypadku wosków naturalnych, ale ze znacznie większą trwałością. Zastosowane polimery w pozytywny sposób wydłużają żywotność, która sięga do 4-6 miesięcy. Woski hybrydowe maskują cześć rys nadając połysk oraz ułatwiają utrzymanie auta w czystości dzięki właściwościom hydrofobowym     

Woski syntetyczne

Woski, które zawierają tylko i wyłączenie surowce syntetyczne, które charakteryzują się wydłużoną żywotnością, niektórzy producenci mówią o 12 miesiącach . Aktualnie najszybciej rozwijająca się odmiana wosków.  W ich składzie możemy znaleźć domieszki SiO2 czy coraz bardziej popularnego grafenu. Są to produkty zwykle w formie płynnej, umożliwiającej szybką aplikacją pozostawiając szklany efekt na lakierze.

Porsche Boxter zabezpieczony woskiem naturalnym Svisswax

Jak wygląda proces woskowania samochodu? Ile kosztuje i trwa woskowanie?

Woskowanie samochodu jest podstawową usługą w Wypolerowany – kosmetyka samochodowa, którą można wykonać w studio auto detailing. Dla Twojego samochodu przygotowane jest prawdziwe SPA, które rozpoczyna gruntowne mycie detailingoweRozpoczynając od dołu auta, gruntownie czyszczone są felgi, opony nadkola, te elementy są najbardziej zabrudzone dlatego zaczynam właśnie od nich. Następnie samochód otrzymuje pianę aktywną, która ma za zadanie zmiękczyć brud i wstępnie umyć samochód. W trakcie gdy piana zmiękcza brud myte są wszelkiego rodzaju zakamarki jak wnęki drzwi, grill czy wloty zderzaków. Trzecim krokiem jest mycie zasadnicze, czyli bezpieczne mycie ręczne, które przygotowuje samochód do procesu dekontaminacji. Dekontaminacja to proces usuwania osadów metalicznych, smoły oraz kamienia. Tak przygotowany lakier zostaje dodatkowo odtłuszczony, co  czyni go jałowym, dzięki czemu wosk dłużej będzie chronił samochód.
Na umyty i odtłuszczony lakier aplikowany jest wosk. Prawdziwe SPA nie kończy się jedynie na zewnętrznym odświeżeniu samochodu. Wnętrze również otrzymuje szybkie odświeżenie w postaci sprężonego powietrza, które pozwala na bezpieczne usunięcie brudu i piachu z różnego rodzaju zakamarków, odkurzania oraz czyszczenia plastików. Cały proces kończy mycie szyb oraz nałożenie dressingów.

W ofercie Wypolerowany – kosmetyka samochodowa znajdziecie klasyczny wosk Collinite – jedną z legend w kategorii wosków hybrydowych

wosk collinite używany w Wypolerowany

Proces woskowania samochodu:

  • Mycie felg, nadkoli opon
  • Mycie wstępne pianą aktwyną
  • Pędzelkowanie zakamarków
  • Mycie zasadnicze ręczne
  • Dekontaminacja
  • Odtłuszczenie lakieru i aplikacja wosku
  • Sprzątanie wnętrza

Ile kosztuje i trwa usługa woskowania auta?

Czas trwania usługi jak i cena uzależnione są od dwóch czynników – wielkości samochodu oraz stopnia jego zabrudzenia (głównie wnętrza). Czas trwania usługi zaczyna się od około 4 godzin i ceny 400zł

Land Rover nawoskowany woskiem syntetycznym

Land Rover Freelander na zdjęciu został zabezpieczony woskiem Collinite