Wypolerowany

powłoki ceramiczne Wrocław, cena, zalety, dlaczego warto

Powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna to obecnie jedna z najlepszych metod na zabezpieczenie lakieru, tworzyw czy felg w samochodzie. Ceramika na auto to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dbają o swój samochód i chcą zachować świetny wygląd na lata. Ponadto położenie powłoki ceramicznej ułatwia bieżącą pielęgnację.

Podczas nakładania powłoki ceramicznej KISHO Japan Si-901 na Toyota Yaris Cross

Powłoka ceramiczna stanowi bezbarwną warstwę ochronną, która po nałożeniu na lakier auta trwale wiąże się z jego powierzchnią. Realna trwałość topowych powłok ceramicznych wynosi około 5 lat, choć są na rynku producenci deklarujący produkty o trwałości nawet 10 lat. Na rynku dostępne są również powłoki, których głównym składnikiem jest SiC (węglik krzemu), który wchodzi w reakcję z górną warstwą lakieru bezbarwnego przenikając i łącząc się na poziome molekularnym – powłoka staje się de facto częścią lakieru. Niezależnie od rodzaju nałożonej powłoki ochronnej jej zadaniem jest ochrona lakieru. Przed czym chronią powłoki ceramiczne, które są aplikowane we Wrocławskim studio auto detailing Wypolerowany – kosmetyka samochodowa?

Ochrona przed utratą koloru

Promienie słoneczne, a konkretniej promienie UV, mają negatywny wpływ na całą lakier samochodu, powodując stopniową utratę koloru. Pod wypływem słońca oraz temperatury dochodzi do wypalania się pigmentu z lakieru – tracimy głębię koloru. Powłoka ceramiczna  skutecznie chroni przed wysoką temperaturą. Dzięki temu samochód zabezpieczony powłoką ceramiczną będzie dobrze wyglądał na lata. 

Ochrona przed utlenianiem lakieru

Utlenianie jest procesem chemicznym zachodzącym w górnej części lakieru bezbarwnego na skutek oddziaływania temperatury, promieni UV oraz tlenu, czego efektem jest szary zmatowiony lakier. Efekt szczególnie szkodliwy dla lakierów akrylowych. Dzięki powłoce ceramicznej uszczelniamy lakier blokując dostęp tlenu chroniąc powierzchnię lakieru przed utlenianiem.

Ochrona przed ptasimi odchodami

Ptasie odchody czy truchła wszelkiego rodzaju robactwa w rozumieniu chemicznym to nic innego jak agresywne kwasy (pH 3,5), które potrafią trwale uszkodzić powłokę lakieru. Dodatkowo „wygrzewanie” na słońcu przyspiesza proces penetracji lakieru. Powłoka ceramiczna ma za zadanie spowolnić ten proces i dać nam więcej czasu na usunięcie odchodów.

Agresywna chemia oraz brud drogowy

Do pielęgnacji samochodów stosuje się dedykowaną chemię, która jest skuteczna w czyszczeniu auta i bezpieczna. Zdarza się, że niektórzy próbują iść na skróty. Stosowanie produktów do czyszczenia plandek tirów (pH 14) może i jest skuteczne, może natomiast uszkodzić lakier. Zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną ochroni przed złą chemią.

Dzięki inhibitorom UV powłoka ceramiczna częściowo odbija oraz wchłania promieniowanie UV chroniąc lakier przed utratą koloru. Powłoka ceramiczna tworzy na lakierze warstwę uszczelniającą, dzięki czemu blokuje dostęp tlenu zatrzymując proces utleniania. Powłoki charakteryzują się wysoką twardością (9H) dzięki czemu szkodliwe czynniki zewnętrze jak ptasie odchody potrzebują dużo więcej czasu na penetrację dzięki czemu chronią nasz lakier. Warstwa powłoki ceramicznej wyrównuje mikro pory lakieru, czyniąc go gładkim i śliskim, dzięki czemu brud nie przylega do samochodu w tak dużym stopniu, dzięki czemu łatwiej utrzymać nam samochód w czystości z wykorzystaniem bezpiecznej i neutralnej chemii. 

Na zdjęciu przykład skrajnego utlenienia lakieru
CC-BY-2.0Flickr images reviewed by FlickreviewRPhotographs by charlie cars

Utlenienie lakieru na skutek braku powłoki ceraminczej

Zabezpieczenie lakieru samochodu powłoką ceramiczną - dlaczego warto zainwestować?

Ekologiczne lakiery, które znajdziemy na nowych samochodach stają się coraz cieńsze oraz mniej odporne i trwałe. Aby zapewnić ochronę warto sięgnąć po powłokę ceramiczną. Nałożona powłoka ochronna skutecznie ochroni auto przed utratą koloru oraz oksydacją. W okresie wiosenno-letnim pozwoli w szybki sposób usunąć z lakieru pozostałości po rozbitych robakach natomiast zimą powłoka ceramiczna zapewni ochronę przed solą drogową. Dzięki właściwością hydrofobowym utrzymanie samochodu w czystości będzie znaczenie łatwiejsze – jeżeli dbasz o swój samochód zabezpieczenie powłoką ceramiczną będzie świetnym wyborem! Powłoka ceramiczna wpływa na walory estetyczne samochodu. Lakier nabiera głębi, uwypukla ziarno metaliku, a w niektórych przypadkach zamienia auto niemal w szkło. Do tego  Samochód, który utrzymany jest w idealnym stanie nie traci tak szybko na wartości, więc przy przyszłej sprzedaży samochodu jego wartość będzie znacznie wyższa. Sprawdź ile kosztuje powłoka ceramiczna wraz przygotowaniem lakieru do aplikacji.

Zalety powłoki ceramicznej

  • Ochrona przed utratą koloru
  • Ochrona przed oksydacją
  • Ochrona przed szkodliwymi czynnikami
  • Wyższa wratość samochodu
  • Lepsza prezencja samochodu

Jakie powłoki ceramiczne aplikowane są w Wypolerowany - auto detailing Wrocław?

Auto detailing to stosunkowo młoda branża, która cechuje się dynamicznym rozwojem. Na rynku pojawiają się nowe marki deklarujące najwyższą jakość oraz niespotykane wcześniej parametry. W studiu Wypolerowany – kosmetyka samochodowa stawiam na sprawdzanych producentów oraz na produkty, co do których mam pewność o ich najwyższej jakości i powtarzalności. Wypolerowany – kosmetyka samochodowa jest akredytowanym partnerem japońskiej firmy KISHO. Japońska firma założona w 1965r. w Fukuokta specjalizująca się w produkcji chemii samochodowej. Firma już w 2005r. wprowadziła na rynek pierwsze powłoki ceramiczne, które do dzisiaj są udoskonalane. KISHO to wiodący producent powłok ceramicznych.

Powłoka ceramiczna KISHO Japan

Japoński firma założona w 1965r. w Fukuokta specjalizująca się w produkcji chemii samochodowej. Firma już w 2005r. wprowadziła na rynek pierwsze powłoki ceramiczne, które do dzisiaj są udoskonalane.

Wypolerowany powłoka ceramiczna

Gwarancją wysokiej jakości usług jest dobór odpowiednich produktów. Powłoki ceramiczne firmy KISHO zapewniają najwyższą ochronę lakierów samochodowych.  Realna trwałość do 5 lat, świetny wygląd, hydrofobowość oraz śliskość. Charakteryzują się najwyższą twardością powłoki 9H (potwierdzoną przez TUV), ochroną w zakresie pH 1-12 oraz ochroną UV. Lakier po nałożeniu powłoki staje się super hydrofobowy oraz wręcz niespotykanie śliski. Kolor oraz szklistość lakieru zachwycają, a dzięki łatwiejszemu myciu świetnie wyglądającym samochodem możemy cieszyć się na co dzień.

W ofercie Wypolerowany – kosmetyka samochodowa znajdziecie powłoki marki  KISHO Japan. Studio otrzymało akredytację w maju 2022r. 

Akredytacja aplikacji powłok ceramicznych KISHO

Oferta powłok ceramicznych KISHO Japan

KISHO Si-701

Podstawowa powłoka z oferty KISHO o trwałości około 2  lat. Nadaje lakierowi wysoką połyskliwość (efekt szklenia lakieru) oraz dobre właściwości hydrofobowe. Wysoka twardość zapewnia świetną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Nie jest aplikowana jako samodzielny produkt.
Powłoka Si-701 stanowi bazę dla Si-901, które połączone razem tworzą wielowarstwowy system.
 

KISHO Si-811

Powłoka charakteryzująca się najwyższym poziomem „szklenia” lakieru. W przypadku czarnych lakierów potrafi tworzyć niemal efekt  chromu. Powłoka aplikowana w technologii na mokro o trwałości około 3 lat. W porównaniu do Si-701 jest bardziej śliska, dzięki czemu ułatwia utrzymanie auta w czystości.

KISHO Si-901

Jedna z niewielu powłok ceramicznych aplikowanych na mokro. Jest to najdoskonalsza powłoka KISHO o trwałości do 5 lat. Cechą wyróżniającą Si-901 na tle innych powłok ceramicznych jest niespotykane wręcz przyciemnienie lakieru. Powłoka zapewnia ochronę przed promieniami UV, jest silnie hydrofobowa.

Wielowarstwowy system KISHO Si-701 + Si-901 + TOP 24 PLUS

Opracowany przez firmę KISHO system wzajemnie uzupełniających się powłok ceramicznych Si-711 oraz Si-901 stanowi najdoskonalszy produkt tego japońskiego producenta. System ten skierowany jest dla najbardziej wymagających klientów. Doskonała twardość oraz szklistość powłoki Si-711 uzupełniana jest przez przyciemniającą oraz silnie hydrofobową powłokę Si-901. Produkt o trwałości przekraczającej 5 lat doskonale chroniący lakier oraz nadający świetny wgląd samochodowi

Zestaw powłok ceramicznych KISHO

Powłoka ceramiczna Nasiol

Marka NASIOL została założona w 2011r. przez tureckiego producenta powłok ceramicznych i  ochronnych materiałów nanopowłokowych Artekya Technology Ltd. Co. W swojej ofercie posiada całą gamę kosmetyków do pielęgnacji samochodów i nie tylko. Nasiol ofertuje kilka rodzajów powłok z czego najpopularniejszymi są Nasiol MetalCoat F2 oferująca 6 miesięczny okres ochrony, Nasiol ZR53 – 3 letnia powłoka ceramiczna oraz Nasiol NL272 czyli flagowy produkt oferujący 5 lat ochrony lakieru

Zalety powłoki ceramicznej Nasiol

  • Certyfikowana twardość 9h
  • Odporność chemiczna pH 1-12
  • Niesamowita śliskość
  • Szklistość lakieru
  • Łatwiejsza pielęgnacja auta

Na zdjęciu Suzuki Vitara, która została w całości zabezpieczona 3-letnią powłoką Nasiol ZR53

Suzuki Vitara zabezpieczona powłoką ceramiczną NASIOL

Oferta powłok ceramicznych Nasiol

Nasiol MetalCoat F2

Produkt typu quick coat o trwałości około 6 miesięcy nadający szklistość i śliskość, który może być również stosowany jako top coat dla powłok Nasiol. Świetnie sprawdza się również jako szybkie zabezpieczenie felg. Stanowi realną alternatywę dla klasycznych wosków.

Produkt podobny do KISHO TOP24 PLUS 

Nasiol ZR53

Najpopularniejsza z powłok Nasiol, która zapewnia 3 letnią ochronę. Certyfikowana twardość powłoki 9H połączona ze znakomitym zrzutem wody. Niespotykana śliskość i właściwości samoczyszczące ułatwiają codzienną pielęgnację auta

Produkt podobny do KISHO Si-811

Nasiol NL272

Topowa powłoka o trwałości około 5 lat, podobnie jak ZR53 aplikowana tylko w jednej warstwie. Zapewnia ochronę lakieru przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz odpornością na chemię w zakresie 1-12pH. 


Produkt podobny do KISHO Si-901

Ile kosztuje oraz trwa nałożenie powłoki ceramicznej?

Przed przystąpieniem do aplikacji powłoki ceramicznej kluczowe jest odpowiednie przygotowanie powierzchni lakieru. Samochód musi przejść pełen proces mycia detailingowego, a w przypadku samochodów używanych przynajmniej jednoetapowego polerowania lakieru. Żeby zapewnić maksymalne wiązanie powłoki z lakierem powierzchnia musi być  „świeża” wolna od oksydacji, wosków, tłuszczy oraz innych zabrudzeń. Jałowy lakier pozwoli na  pełne wykorzystanie właściwości powłoki ceramicznej.
Czas trwania usługi uzależniony jest od stanu samochodu więc samochodów nowych z salonu usługa trwa około 2 dni. W przypadku samochodów używanych usługa trwa 3 dni lub więcej.
Na cenę wpływa wielkość samochodu oraz rodzaj wybranej powłoki. Koszt aplikacji rocznej powłoki zaczyna się od 400zł, a najpopularniejszej 5 letniej powłoki ceramicznej KISHO Si-901  od 1500zł

Wyślij wiadomość aby umówić się na aplikację powłoki ceramicznej

Podaj proszę swoje imię - nie musisz podawać nazwiska
Dzięki temu będę mógł szybciej przygotować ofertę
Na ten adres otrzymasz ode mnie przygotowaną dla Ciebie ofertę
Ułatwi nam kontakt i pozwoli omówić szczegóły
Kupiłeś nowy samochód i chcesz go zabezpieczyć folią PPF lub powłoką ceramiczną? A może chciałbyś wypolerować auto? Napisz w czym mogę Ci pomóc

Pytania i odpowiedzi

Na rynku są produkty, które można nakładać samodzielnie w domowych warunkach. Powłoki kwarcowe o mniejsze zawartości SiO2 i krótszej trwałości przy odrobinie wprawy można aplikować samemu, trzeba jednak pamiętać, że błędne nałożenie powłoki ceramicznej będzie wymagać polerowania lakieru, Natomiast najwyższej jakości powłoki ceramiczne wymagają spełnienia określonych warunków do ich aplikacji. W Wypolerowany – auto detailing powłoki nakładane są zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi temperatury i wilgotności otoczenia.

Oczywiście, że tak – powłoka ceramiczna zapewnia ochronę zarówno nowym jak i używam samochodom. W przypadku samochodów używanych, przed zabezpieczeniem lakieru należy wykonać korektę lakieru, dzięki temu idealnie przygotujemy powierzchnię lakieru. Dobre przygotowanie lakieru jest kluczowe dla trwałości powłoki ochronnej. Dzięki użyciu powłoki ceramicznej lakier używanego auta zyska na wyglądzie. 

Teoretycznie tak, natomiast takie rozwiązanie niesie za sobą pewne ryzyka. Nie mam pewności co do daty produkcji powłoki oraz sposobu jej przechowywania – im starsza powłoka tym trudniejsza staje się w aplikacji, a przechowywana niezgodnie z zaleceniem producenta traci swoje właściwości. Powłoki ceramiczne, których używam przechowane są zgodnie z wytycznymi producenta. Wybór dobrej powłoki ceramicznej nie jest łatwym zadaniem, a ilość dostępnych powłok ochronnych może przytłoczyć. Korzystam ze sprawdzonych producentów oraz powłok ceramicznych najwyższej jakości.

 

Na cenę nałożenia powłoki wpływa wiele czynników. Bezpośrednim czynnikiem jest koszt zakupu powłoki ceramicznej – profesjonale powłoki ceramiczne od najlepszych producentów są po prostu dużo droższe niż tańsze zamienniki. Moim priorytetem jest jakość oferowanych usług, dlatego nie szukam kompromisów w zakupie produktów. Pośrednimi czynnikami wpływającymi na cenę usługi jest np. wyposażenie studia detailingowego w odpowiedniej jakości oświetlanie. Dedykowane lampy są kilkukrotnie droższe od zwykłych świetlówek.

Chcąc zachować najwyższą jakość ofertowanych usług wszystkie czynności wykonuję zgodnie z zaleceniami producenta. Aby zaaplikować powłokę ceramiczną należy dokładnie przygotować lakier- trwa to około 2-3h. Proces zabezpieczania lakieru samochodowego powłoką trwa minimum 5h, podczas którego na lakier nakładana jest powłoka ceramiczna. Po zakończony procesie aplikacji przeprowadzana jest kontrola jakości i ewentualne poprawki. Wstępne wiązanie warstw powłoki ceramicznej z lakierem trwa 12h – jest to czas, w którym auto musi pozostać w stałych warunkach. Dlatego po zabezpieczeniu powłoką ceramiczną, auto przez noc zostaje w studio i nie jest wydawane zraz po aplikacji. Następnego dnia na lakier nakładany jest dodatkowy preparat, który chroni powłokę do czasu jej całkowitego utwardzenia, które następuje po 72h.

Oczywiście, że można. Powłoka ceramiczna zapewnia wam łatwość mycia samochodu. Regularna pielęgnacja jest bardzo ważna, a dzięki właściwością hydrofobowym powłoki samochód osuszy się praktycznie sam – wystarczy kilka dynamiczniejszych przyspieszeń.