Wypolerowany

Tesla Model S - Używany jak nowy

Czy możliwe jest, aby używany samochód przywrócić blask jak nowy? Odpowiedzią na to pytanie jest specjalny pakiet usług detailingowych o nazwie Używany jak nowy dedykowany pojazdom, które mają już kilka lat. Ten kompleksowy pakiet usług pozwoli odzyskać salonowy wygląd auta. Dzięki dokładnemu myciu, polerowaniu lakieru oraz aplikacji 5-letniej powłoki ceramicznej KISHO Si-901, a także kompleksowemu detailingu wnętrza, Twój świeżo nabyty używany samochód opuści Wypolerowany – Auto Detailing Wrocław, prezentując się jak nowy.

Tesla Model S, kilkuletnie auto, przeszło przez specjalny pakiet usług, który zapewnił właścicielowi wrażenie, jakby odebrał pojazd prosto z salonu. Ten kompleksowy zestaw zabiegów obejmuje dokładne mycie, polerowanie lakieru, aplikację 5-letniej powłoki ceramicznej na powierzchnię lakieru, dedykowaną powłokę ceramiczną na felgi oraz elementy wykonane z tworzyw. Tapicerka skórzana oraz dywaniki zostały dokładnie oczyszczone i zaimpregnowane, a szyby zostały pokryte niewidoczną wycieraczką. Jeśli pragniesz, aby Twoje auto również prezentowało się nieskazitelnie, serdecznie zapraszamy do naszego studia Wypolerowany – auto detailing Wrocław, gdzie z niecierpliwością oczekujemy na Twój samochód.

Tesla Model S z niewidzialną wycieraczką na szybach

Zakres prac nad Tesla Model S

Każde auto przed aplikacją powłoki ceramicznej musi zostać stosowanie przygotowane. Bez znaczenia czy auto jest nowe z przebiegiem 0 km czy 10 letnie z przebiegam 200 000 km – pewne czynności są niezbędne i jedynie dobrze przygotowana powierzchnia gwarantuje trwałość zabezpieczenia Waszego auta…

Mycie detailingowe

Polerowanie lakieru

Zabezpieczenie lakieru

Sprzątanie wnętrza

Wykończenie auta

Tesla Model S jest kolejnym autem, które dostałem od tego samego klienta. Świeży zakup, który miałem doprowadzić do porządku.  Tym razem zamiast nowego auta dostałem mocną zniszczoną Teslę, której miałem przewrócić utracony blask. Stan lakieru był fatalny, a całe auto po porostu skrajnie brudne i zaniedbane  

Pierwszym etapem było dokładne mycie przy użyciu zaawansowanych technik detailingowych. Starannie usunąłem wszelkie zabrudzenia i poświęciłem szczególną uwagę felgom, oponom i nadkolom, zapewniając najwyższą staranność. Następnie przeprowadziłem proces dekontaminacji chemicznej oraz glinkowanie lakieru.

Lakier samochodu wymagał dwuetapowego, a miejscami wieloetapowego  procesu polerowania, aby usunąć widoczne rysy, które znacząco wpływały na wygląd pojazdu. Po zakończeniu polerowania przystąpiłem do etapu odtłuszczania lakieru, aby zapewnić idealnie czystą i przygotowaną powierzchnię. Ten starannie wykonany proces pozwolił na optymalne połączenie powłoki ceramicznej z lakierem. Na zakończenie nałożyłem 5-letnią powłokę ceramiczną na powierzchnię lakieru Mini. Wykorzystany produkt, KISHO Si-901, nie tylko delikatnie przyciemnia lakier, nadając mu głębszy kolor i efekt szklistości, ale również zapewnia ochronę przed zakwaszeniem (pH 1-12) oraz promieniowaniem UV. Po zastosowaniu tej powłoki, lakier staje się niezwykle hydrofobowy, skutecznie odpierając wodę. Ponadto, ułatwia to codzienne czyszczenie pojazdu i pozwala cieszyć się doskonałym wyglądem samochodu każdego dnia

Powłoka ceramiczna KISHO Japan Si-901

SILNIE HYDROFOBOWA | PRZYCIEMNIE I SZKLISTOŚĆ LAKIERU | OCHRONA UV | OCHRONA PRZED AGRESYWNĄ CHEMIĄ | ŁATWE MYCIE AUTA

Dolne partie auta wymagały wieloetapowe polerowania lakieru w celu usunięcia bardzo głębokich rys – stan lakieru przed polerowanie widoczny jest na pierwszym zdjęciu. Dodatkowo auto posiadło liczne hologramy po naprawach lakierniczych. Dzięki wieloetapowemu polerowaniu udało się usunąć około 95% zarysowań. Dużym wyzwaniem była również maska, na która napylona była farba nieznanego pochodzenia. Maska wymagała użycia papierów ściernych w celu usunięcia wżartej farby. Finalnie samo polerowanie lakieru zajęło około 25 godzin.

Przy wnętrzu Tesli , spędziłem wiele czasu na gruntowne odkurzenie, a także skorzystałem z sprężonego powietrza, aby usunąć piasek i kurz z trudno dostępnych miejsc. Starannie odświeżone i wyczyszczone plastiki prezentują się jak nowe. Nie zapomniałem również o skórzanej tapicerce, którą dokładnie oczyściłem i zaimpregnowałem, aby zachować jej nieskazitelny wygląd – skóry w tej Tesli nie były czyszczone od nowości i niestety fotel kierowcy wymaga już procesu regeneracji. Nie mniej jednak różnica po czyszczeniu jest nieporównywalna. Udało mi się również doczyścić kierowcę, które odzyskała matowy wygląd oraz przestała być śliska w dotyku. Finalnie wnętrze nie zdradza dużego przebiegu i prezentuje się po porstu dobrze. 

Czyszczenie wnętrza to również odkurzania bagażnika – a tutaj dwóch bagażników. Na tym etapie zadbałem również o dokładne wyczyszczenie uszczelek oraz wewnętrze części maski. 

Na koniec pamiętałem dokładnym umyciu szyb oraz ostatecznym odkurzeniu wnętrza. Wiem, że drobne szczegóły są tym, co wyróżnia perfekcyjny pojazd, dlatego skrupulatnie zadbałem o każdy element, aby zapewnić nie tylko wspaniały wygląd, ale także długotrwałą ochronę.

Prócz detailingu w Tesli zostały przyciemnione szyby, które świetnie korespondują z pięknym czerwonym lakierem. Łącznie nad teslą spędziłem około 40 godzin, natomiast efekty mówią same za siebie.

 

Galeria zdjęć Tesla Model S