Wypolerowany

Polerowanie auta we Wrocławiu

Polerowanie auta we Wrocławiu

Polerowanie auta to usługa dostępna w moim studio Wypolerowany we Wrocławiu. Jest to świetny sposób na odświeżenie lakieru Twojego pojazdu. Gdy auto jest nowe i świeżo odebrane z salonu, lśni, a jego kolor ma wyjątkową głębię. Niestety, efekt ten nie jest wieczny i już po kilku latach powłoka lakiernicza staje się matowa, a samochód traci swój pierwotny blask. Nie jest to jednak nic, z czym nie można sobie poradzić! Za pomocą polerki można usunąć wierzchnią warstwę lakieru, która uległa utlenieniu i rozmaitym uszkodzeniom fizycznym. Dzięki temu nawet kilkunastoletnie auto może znów wyglądać jak fabrycznie nowe.

Na czym polega polerowanie auta we Wrocławiu?

Polerowanie auta w moim studio Wypolerowany we Wrocławiu przeprowadzam w dokładny sposób, wykorzystując do tego nowoczesne środki. Dzięki temu efekt końcowy zawsze jest wyjątkowy, nawet jeżeli odświeżany lakier pojazdu ma już kilkanaście lat i kilkaset tysięcy kilometrów za sobą. Usługa polega na zeszlifowaniu mikroskopijnej warstwy lakieru, która znajduje się na wierzchu i ma bezpośredni kontakt z otoczeniem. Oddziałujące na nią promieniowanie UV zawarte w świetle słonecznym, ale również żywice z drzew, ptasie odchody i inne zanieczyszczenia powodują, że powłoka utlenia się i wchodzi w rozmaite reakcje chemiczne. Efektem jest utrata blasku, matowienie, w skrajnych przypadkach może nawet dojść do łuszczenia się wierzchniej warstwy lakieru bezbarwnego, tzw. klaru. Proces polerowania usuwa ów uszkodzoną warstwę, która oprócz wymienionych wcześniej wad nosi na sobie również mnóstwo śladów i zarysowań. Jeżeli nie są one głębokie, a więc nie sięgają aż do podkładu lub gołego metalu, po zrealizowaniu usługi również całkowicie znikną. Jeśli Twoje auto potrzebuje odświeżenia, zapraszam do mojego salonu auto detailingu, gdzie jestem w stanie przywrócić fabryczny blask każdemu samochodowi, a za sobą mam już ponad 200 realizacji.

Wykorzystywane metody

W moim salonie detailingowym wykorzystuję nowoczesne metody, dzięki którym realizowane usługi są całkowicie bezpieczne. Nie naruszam struktury lakieru, nie stosuję środków, które mogłyby po dłuższym czasie źle oddziaływać na powłokę lakierniczą, a przed rozpoczęciem prac przeprowadzam testowe polerowanie w mało widocznym miejscu. Może się bowiem zdarzyć, że powłoka lakieru jest już mocno uszkodzona i dalsza jej obróbka spowoduje przetarcie się do podkładu. W takiej sytuacji polerowanie niestety nie pomoże, konieczne będzie ponowne polakierowanie nadwozia. Są to jednak sytuacje ekstremalne, które zdarzają się na bardzo starych samochodach, mających już bardzo mocno wyeksploatowany lakier. Zadowolenie klienta jest dla mnie zawsze priorytetem, dlatego też stosuję najnowsze technologie pod kątem środków ściernych, past polerskich i sposobów ich aplikacji, by efekt był najlepszy z możliwych.

Auto w garażu podziemnym

Czy usługa polerowania auta we Wrocławiu sprawdzi się w przypadku każdego auta?

Usługa polerowania auta dostępna w moim studio we Wrocławiu może być wykonana zarówno na samochodzie zupełnie nowym, jak i na kilku- czy kilkunastoletnim. Nic nie stoi na przeszkodzie, by poddać jej nawet pojazd zabytkowy, którego wiek wynosi kilkadziesiąt lat! Warunkiem jest, oprócz wspomnianego wcześniej ogólnego stanu powłoki lakierniczej, również stan blacharski pojazdu. Niewielkie ogniska korozji są czymś, co jestem w stanie usunąć na miejscu, jednak zaawansowana korozja z perforacjami blachy wymaga, by najpierw dokonać napraw struktury nadwozia w warsztacie blacharskim. Po przeprowadzeniu niezbędnych napraw można przystąpić do prac detailingowych, czyli polerowania oraz aplikacji powłok ochronnych.

Jak zabezpieczyć lakier?

Wypolerowanie lakieru samochodowego przywraca mu niemal fabryczny wygląd, jednak, jeżeli powłoka nie zostanie odpowiednio zabezpieczona, niedługo znów stanie się matowa i okryje się patyną. Dlatego też mój wrocławski salon auto-detailingu Wypolerowany świadczy również usługi aplikacji powłok zabezpieczających. Te ostatnie można stosować zarówno na pojazdach zupełnie nowych, by utrzymać ich idealny stan na długie lata, jak i na samochodach używanych po uprzednim odświeżeniu ich lakieru za pomocą polerki. W mojej ofercie dostępne są przezroczyste folie ochronne, które są całkowicie niewidoczne dla oka, natomiast skutecznie chronią powłokę lakierniczą przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Trwałość tego rozwiązania wynosi nawet do 10 lat. Inny sposób na zabezpieczenie lakieru to powłoka ceramiczna. Ta metoda polega na naniesieniu na jego powierzchnię specjalnego środka chemicznego, który łączy się z atomami lakieru na poziomie molekularnym, a jej trwałość wynosi około 5 lat. Najprostszym zabezpieczeniem jest natomiast woskowanie, jednak trzeba mieć świadomość, że tego typu powłoka jest najmniej trwała – wynosi około pół roku.

Jeśli chcesz, by Twój stary samochód znów wyglądał jak tuż po wyjeździe z fabryki, odwiedź mój salon auto detailingu we Wrocławiu i zamów usługę polerowania lakieru. Jeśli natomiast kupiłeś nowe auto i pragniesz, by wyglądało idealnie przez długie lata, przyjedź na aplikację powłoki ochronnej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, gdzie znajdziesz również usługę konserwacji tapicerki skórzanej i detailingu wnętrza, a w razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *