Wypolerowany

Oklejanie samochodu we Wrocławiu

Oklejanie samochodu we Wrocławiu

Oklejanie samochodu to usługa dostępna w moim studio Wypolerowany we Wrocławiu, która umożliwia zachowanie lakieru w idealnym stanie na bardzo długie lata. Gdy auto wyjeżdża z salonu, jest piękne, lśniące, a kolor posiada wyjątkową głębię. Niestety efekt ten nie trwa długo, ponieważ już po kilku latach pojazd traci swój oryginalny blask i pokrywa się patyną. Nawet najlepsze zabiegi na myjni automatycznej nie są w stanie przywrócić pierwotnego wyglądu, ponieważ wierzchnia warstwa lakieru utlenia się i tego procesu nie da się już cofnąć. Na szczęście istnieje świetny sposób, by zapobiec temu zjawisku, a jest nim właśnie oklejenie samochodu specjalną folią.

Na czym polega oklejanie samochodu we Wrocławiu?

Oklejanie samochodu to usługa dostępna w moim studio Wypolerowany we Wrocławiu. Polega na umieszczeniu na karoserii specjalnej folii ochronnej, która pozwoli utrzymać lakier w doskonałej kondycji nawet na okres dziesięciu lat od jej aplikacji. Folia typu PPF jest całkowicie przezroczysta, nie wpływa więc w jakikolwiek sposób na kolor auta. Jej grubość to zaledwie kilkaset mikronów, dzięki czemu jest całkowicie niewidoczna gołym okiem. Pomimo tego zapewnia solidną ochronę przed uderzeniami kamieni, chroni lakier przed promieniowaniem UV pochodzącym ze światła słonecznego, a także stanowi skuteczną barierę przed żywicami drzewnymi, ptasimi odchodami i innymi zanieczyszczeniami, które zazwyczaj wchodzą w reakcję z lakierem, jeżeli nie zostaną zmyte w krótkim czasie po pojawieniu się. W przypadku zabezpieczenia folią ochronną czynniki zewnętrzne nie wpływają negatywnie na lakier, a jednocześnie usuwanie z niego zabrudzeń jest znacznie ułatwione, dzięki gładkiej strukturze folii.

Jak aplikowana jest folia ochronna?

Proces nanoszenia folii na pojazd zaczyna się od dokładnego umycia karoserii oraz usunięcia z lakieru wszelkich zabrudzeń. Nawet jeżeli jest to zupełnie nowe auto, które jeździło po ulicach choćby przez kilka tygodni, zwykle dorobiło się już pierwszych drobnych uszkodzeń powłoki lakierniczej. Uszkodzenia te trzeba najpierw usunąć, ponieważ jeżeli są to głębokie odpryski od kamieni, może nawet dojść do rozwoju korozji. Stąd najlepszym wyjściem z sytuacji jest wykonanie aplikacji folii jak najszybciej po odebraniu pojazdu z salonu. Folia PPF posiada warstwę kleju, który zaczyna działać po podgrzaniu. Nakładając folię na samochód, używamy strumienia gorącego powietrza, który sprawia, że materiał szczelnie i trwale przylega do powierzchni lakieru. Zapewniam najwyższą jakość usługi z 10-letnią gwarancją.

Zbliżenie na lampę samochodową

W przypadku jakich samochodów sprawdzi się usługa oklejania folią ochronną we Wrocławiu?

Oklejanie samochodów folią ochronną w studio Wypolerowany we Wrocławiu to usługa dostępna zarówno dla aut salonowych, jak i pojazdów używanych. Niezależnie od tego, ile Twoje auto ma pokonanych tysięcy kilometrów, a także niezależnie od jego wieku, aplikacja folii zawsze jest możliwa! Najpierw jednak konieczne jest przeprowadzenie oczyszczenia i polerowania lakieru, by odzyskać jego pierwotną barwę, ponieważ po zabezpieczeniu dalsze ingerencje nie będą już możliwe. W moim studio możliwe jest również usunięcie ewentualnego ogniska korozji. Jeżeli jednak rdza jest bardzo daleko posunięta i istnieją perforacje, może być konieczne odwiedzenie warsztatu blacharskiego w pierwszej kolejności. Dlatego przed wykonaniem usługi dokładnie sprawdzam stan każdego auta i dokonuję indywidualnej wyceny.

Inne metody zabezpieczania lakieru

Studio Wypolerowany to nie tylko zabezpieczanie lakieru za pomocą folii, ale także szereg innych usług z zakresu auto detailingu, jak mycie detailingowe czy czyszczenie tapicerki skórzanej. W ofercie dostępne są także inne sposoby zabezpieczania lakieru, czyli aplikacja powłoki ceramicznej lub woskowanie auta. Te usługi również bardzo dobrze zabezpieczają lakier, różnią się jednak trwałością. Powłoka ceramiczna wytrzymuje nawet do pięciu lat, a jej aplikacja polega na naniesieniu na lakier specjalnej substancji, która wchodzi z nim w reakcję chemiczną i łączy się na poziomie molekularnym. Innymi słowy: powłoka ceramiczna staje się jednością z powierzchnią lakieru, nie ma więc możliwości, by uległa zmyciu lub zdrapaniu w czasie wizyt na myjni czy podczas codziennego użytkowania pojazdu. Ceramika chroni przed promieniowaniem UV i bezpośrednim oddziaływaniem na lakier żywic drzewnych, zanieczyszczeń czy ptasich odchodów. Podobnie jak powłoka woskowa, która jest najłatwiejsza i najszybsza w aplikacji, jednak jej trwałość wynosi tylko około pół roku. Dlatego zalecana jest dla samochodów, które używane są znacznie rzadziej, głównie podczas sezonu letniego.

Aplikacja folii ochronnej na lakier samochodu to sposób, by kolor pozostał idealnie lśniący i głęboki nawet przez wiele lat. Odizolowanie powłoki lakierniczej od otoczenia za pomocą mikroskopijnej, ale wyjątkowo trwałej bariery, sprawi, że Twojemu pojazdowi niestraszne będą kwaśne deszcze, ptasie odchody, parkowanie w pełnym słońcu albo pod drzewami. Sprawdź wszystkie usługi, z których możesz skorzystać w moim wrocławskim studio, a w razie pytań zapraszam do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *