Wypolerowany

Folie samochodowe we Wrocławiu

Folie samochodowe we Wrocławiu

Folie samochodowe dostępne w moim studio we Wrocławiu to dobre rozwiązanie dla zabezpieczenia lakieru na każdym samochodzie. Jest to usługa, która sprawdzi się zarówno na autach zupełnie nowych, jak również używanych. W przypadku tych drugich warto najpierw dokonać odnowienia lakieru poprzez jego polerowanie oraz tzw. korektę, co również jest usługą realizowaną przez studio Wypolerowany. Proponowane folie są całkowicie przezroczyste i zapewniają najlepszą możliwą ochronę powłoki lakierniczej, są również rozwiązaniem zdecydowanie najtrwalszym.

Dlaczego stosowanie folii samochodowych dostępnych we Wrocławiu to dobre rozwiązanie?

Folie samochodowe dostępne w studio Wypolerowany we Wrocławiu to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy oczekują najlepszej ochrony lakieru na swoich autach. Dlaczego jednak w ogóle należy chronić lakier na swoim pojeździe? Czy powłoka, z którą pojazd wychodzi z fabryki, nie jest wystarczająco trwała? Jak pokazuje praktyka, pierwotny blask lakieru i głębia koloru blakną już po dwóch, trzech latach użytkowania. Dzieje się tak z powodu oddziaływania na powierzchnię karoserii promieniowania UV pochodzącego ze Słońca, żywic z drzew, które wchodzą w reakcję z lakierem, jak również ptasich odchodów czy innych zabrudzeń. Efektem jest utlenianie się wierzchniej warstwy lakieru, co powoduje, że kolor staje się wyblakły, a karoseria okrywa się patyną. Mój wrocławski salon detailingowy oferuje zatem możliwość ochrony lakieru za pomocą specjalnej folii. Zapewniam najwyższą jakość produktu i usługi oraz 10 lat gwarancji.

Charakterystyka

Folia typu PPF to materiał o bardzo niewielkiej grubości, około kilkuset mikronów. Jest ona całkowicie przezroczysta, dlatego na pierwszy rzut oka jest zupełnie niewidoczna. Takie parametry są jednak całkowicie wystarczające pod kątem skutecznej i długotrwałej ochrony powłoki lakierniczej, która wystarcza nawet na okres dekady. Najistotniejsze jest bowiem stworzenie powłoki, która oddzieli powierzchnię karoserii od otoczenia. PPF to skuteczna bariera dla promieni UV, żywic drzew i innych zabrudzeń. Przede wszystkim jednak chodzi o eliminowanie skutków uderzeń kamieni, o co trudno podczas regularnej jazdy po drogach, zarówno w mieście, jak i na szybkiej trasie. Kamienie wywołują odpryski lakieru, czasem tak głębokie, że dochodzi do ekspozycji gołej blachy, co powoduje powstawanie korozji. Folia tego typu jest natomiast najlepszym sposobem, by chronić auto przed powyższymi czynnikami.

Auto w warsztacie

Na jakich autach można stosować folie ochronne dostępne we Wrocławiu?

Folie ochronne, dostępne w moim studio we Wrocławiu, są rozwiązaniem odpowiednim zarówno dla fabrycznie nowych pojazdów, jak również tych, które mają już swoje lata. Niezależnie od tego, na jakim pojeździe zdecydujesz się je zastosować, będą spełniały swoją rolę tak samo dobrze i zapewnią najlepszą możliwą ochronę lakieru. W przypadku auta, które dopiero opuściło salon producenta, folia zapewni utrzymanie idealnej barwy przez długie lata. Kolor będzie równie głęboki i soczysty, a w razie pojawienia się zabrudzeń ich usunięcie będzie niezwykle proste. Nie występuje przy tym zagrożenie, że folia odlepi się albo ulegnie rozpuszczeniu, ponieważ materiał ten jest bardzo odporny na oddziaływanie otoczenia. Natomiast w przypadku aut, które mają już swoje lata, ale zostały skutecznie odnowione, np. poprzez mycie detailingowie oraz polerowanie lakieru, folia zapewni utrzymanie tego efektu na okres wielu lat.

Odświeżenie lakieru

W przypadku aut używanych, które mają kilka lub nawet kilkanaście lat, powłoka lakiernicza nie jest już zazwyczaj w idealnym stanie. Dlatego przed zabezpieczeniem jej za pomocą folii ochronnej powinna zostać gruntownie odnowiona. Moja firma prowadzi usługi profesjonalnego polerowania, za pomocą którego pozbywamy się zniszczonej i utlenionej wierzchniej warstwy lakieru. Po polerce znika też większość rys, których jesteśmy w stanie usunąć od 40% do nawet 99%. Polerowanie i korekta lakieru polegają na usunięciu jego mikroskopijnej wierzchniej warstwy. To ona bowiem jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, co powoduje jej niszczenie. Pod spodem wciąż znajduje się jednak lakier, który po odkryciu będzie wyglądał niemal tak dobrze, jak gdy auto dopiero opuściło salon. Posiadam bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu polerki, a także stosuję tylko profesjonalne środki oraz narzędzia. Gdy efekt będzie zadowalający, aplikacja folii pozwoli na jego utrzymanie na bardzo długie lata. Oferuję również zabezpieczanie lakieru za pomocą aplikacji powłok ceramicznych lub woskowania.

Stosowanie folii ochronnych jest całkowicie bezpieczne dla lakieru samochodowego. Dzięki temu rozwiązaniu jego oryginalny blask i głębia koloru mogą zostać zachowane na bardzo długie lata. W normalnych warunkach blaknięcie następuje już po dwóch, trzech latach codziennego użytkowania i parkowania pod gołym niebem. Folie można stosować zarówno w przypadku aut fabrycznie nowych, jak i używanych, najlepiej po uprzednim odnowieniu i korekcie lakieru. Zapraszam do skorzystania z moich usług we Wrocławiu oraz do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *