Wypolerowany

Car detailing we Wrocławiu

Car detailing we Wrocławiu

Car detailing we Wrocławiu to zbiór usług z zakresu kosmetyki samochodowej, dostępnych w moim studio Wypolerowany. Jeśli Twoje auto posiada wypłowiały lakier lub zabrudzoną tapicerkę, możesz przywrócić mu dawną świetność, korzystając z mojej pomocy. Jeżeli chcesz, by efekt utrzymał się jak najdłużej, polecam również skorzystać z dodatkowych usług, takich jak aplikacja powłok ceramicznych. Kosmetyka i pielęgnacja samochodu będą przydatne zarówno posiadaczom aut nowych, używanych, jak i klasycznych oraz zabytkowych.

Odzyskaj dawny blask lakieru z car detailingiem we Wrocławiu

Car detailing w moim studio Wypolerowany we Wrocławiu to przede wszystkim przywracanie dawnej świetności samochodom, które mają za sobą już wiele tysięcy przejechanych kilometrów i wiele lat ciągłego użytkowania. Po wyjeździe z salonu każde auto jest piękne, lśniące, posiada lakier o soczystej i głębokiej barwie, jednak już po kilku latach efekt ten przemija. Zewnętrzna warstwa wchodzi w reakcje z otoczeniem, płowieje pod wpływem promieniowania UV zawartego w świetle słonecznym, pokrywa się patyną poprzez zaleganie zanieczyszczeń i żywic z drzew, pod którymi nierzadko parkujesz swoje cztery kółka. W moim studio potrafię przywrócić pierwotny blask nawet kilkunastoletniemu samochodowi. Dzieje się to właśnie dzięki polerowaniu lakieru, procesowi, podczas którego mikroskopijna wierzchnia warstwa jest usuwana, odkrywając idealną fabryczną barwę wciąż znajdującą się pod spodem. Następnie powierzchnia jest zabezpieczana poprzez aplikację wosku lub poprzez inne formy, np. użycie folii ochronnej czy powłoki ceramicznej, by efekt utrzymał się jak najdłużej. W moim studio zostało już wypolerowanych aż 120 aut, a każdy z właścicieli był zadowolony ze zrealizowanej przeze mnie usługi.

Pielęgnacja wnętrza

Piękna powłoka lakiernicza cieszy właściciela i przyciąga uwagę otoczenia, jednak kierowca i pasażerowie mają największy kontakt z wnętrzem pojazdu. Ta część samochodu również ulega zużyciu po latach, nawet jeśli bardzo mocno dbałeś o plastiki, wykładziny i tapicerkę. Ta ostatnia brudzi się najbardziej, zwłaszcza jeżeli fotele i kierownica w Twoim samochodzie są wykonane ze skóry. Powierzchnia staje się śliska i błyszcząca, co sprawia, że uwidaczniają się wszelkie niedoskonałości i uszkodzenia, a każde zabrudzenie jest mocno widoczne. Dlatego raz na pół roku zalecam wykonywanie czyszczenia oraz impregnacji tapicerki skórzanej, która ochroni ją przed szybkim zużyciem się i zniszczeniem. W moim studio pracuję zarówno ze skórami czarnymi, jasnymi, jak i posiadającymi inne kolory. Usługa trwa minimum trzy godziny i jest połączona ze sprzątaniem całego wnętrza pojazdu. Profesjonalne usuwanie zabrudzeń odbywa się za pomocą odpowiednio dobranych środków czyszczących oraz impregnujących.

Polerowanie auta

Jakie jeszcze usługi dostępne są w ramach car detailingu we Wrocławiu?

Car detailing we Wrocławiu to nie tylko polerowanie lakieru, ale również jego zabezpieczanie. Kolejną usługą, którą oferuję w moim studio jest aplikacja specjalnych folii ochronnych, które są najskuteczniejszym sposobem ochrony powłoki lakierniczej każdego pojazdu. Folia typu PPF jest całkowicie bezbarwna, a jej grubość to zaledwie 200 mikronów. Wystarcza ona jednak w zupełności, by stworzyć barierę ochronną na nowym lakierze auta salonowego albo na odnowionym pojeździe używanym. Folia chroni zarówno przed słonecznym promieniowaniem UV, jak i oddziaływaniem na lakier żywic, a także umożliwia szybkie i łatwe usuwanie ptasich odchodów, które nie przywierają trwale do powierzchni. Folia ma także za zadanie zapobiegać odpryskom, które wywoływane są między innymi uderzeniami kamieni. Stosowanie bezbarwnej folii to najlepszy sposób na to, by samochód nawet po kilkunastu latach użytkowania wciąż wyglądał tak, jakby dopiero co opuścił mury salonu.

Inne powłoki zabezpieczające lakier samochodu

Oprócz folii ochronnej stosuję również inne sposoby ochrony powłoki lakierniczej pojazdów. Przede wszystkim jest to powłoka ceramiczna, której zalety są podobne do tych, jakie oferuje folia. Okres ochronny jest jednak nieco krótszy, wynosi bowiem 5 lat, co dla wielu kierowców również będzie zadowalającym wynikiem. Powłoka ceramiczna składa się głównie z węglika krzemu, który łączy się z wierzchnią warstwą lakieru, wnikając na poziomie molekularnym. Nie ma więc możliwości, by powłoka „spłynęła” wraz z deszczem albo została fizycznie zdarta podczas wizyty na myjni automatycznej. Innym, tańszym sposobem zabezpieczenia powłoki lakierniczej jest woskowanie. Wosk nadaje dodatkowego blasku, wypiera wodę z powierzchni, jednocześnie zapewniając ochronę przed promieniowaniem UV i oddziaływaniem środowiska zewnętrznego. Trwałość powłoki woskowej jest jednak krótka i wynosi około 6 miesięcy, dlatego polecamy ją osobom posiadającym klasyczne pojazdy, które rzadziej wyjeżdżają na ulice.

Usługi detailingowe, czyli kosmetyka i pielęgnacja powłoki lakierniczej oraz wnętrza samochodu, to sposób na utrzymanie Twojego pojazdu w doskonałym stanie przez lata. To również możliwość przywrócenia dawnego blasku pojazdowi, który ma już spory staż zarówno pod kątem pokonanych tysięcy kilometrów, jak i wieku. Zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą studio Wypolerowany i umówienia dogodnego terminu wizyty!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *