Wypolerowany

Audi Q5 - zabezpieczenie auta foliami ochronnymi + powłoki ceramiczne

Zakup nowego pojazdu to zawsze ekscytujące doświadczenie, dlatego warto rozważyć zabezpieczenie samochodu, aby zachować jego doskonały wygląd przez wiele lat. Obecnie najbardziej skuteczną formą ochrony lakieru są bezbarwne folie ochronne, które zapewniają ochronę przed uszkodzeniami fizycznymi, takimi jak odpryski czy drobne zadrapania. Aby zagwarantować optymalne zabezpieczenie, zalecamy instalację folii ochronnej na najbardziej narażonych częściach samochodu, a pozostałe powierzchnie pokryć powłoką ceramiczną KISHO Si-901.

Właściciel Audi Q5  zdecydował się na Pakiet FULL FRONT PPF + Nowe Auto PLUS z KISHO Si-901, który łączy w sobie najlepsze cechy folii ochronnych i powłok ceramicznych. Przód samochodu, najbardziej narażony na uszkodzenia, został pokryty folią ochronną o grubości około 200 mikronów, natomiast pozostałe części pojazdu zabezpieczono powłoką ceramiczną. To hybrydowe podejście do zabezpieczenia auta gwarantuje trwałą ochronę, łatwą pielęgnację i oszałamiający wygląd na długie lata. Dodatkowo, dedykowane powłoki ceramiczne zostały zastosowane na felgach i elementach wykonanych z tworzyw sztucznych. Szyby samochodu zostały pokryte niewidoczną wycieraczką, a wnętrze z tapicerką skórzaną zostało starannie zaimpregnowane. Jeśli chcesz, aby Twój samochód również prezentował się nieskazitelnie, serdecznie zapraszamy do naszego studia Wypolerowany – Kosmetyka Samochodowa Wrocław, gdzie z niecierpliwością czekam na Twój pojazd.

Audi Q5 - Powłoka ceramiczna na nadwoziu i zabezpieczony przód folią ochronną.

Zakres prac nad Audi Q5

Każde auto przed instalacją folii ochronnej czy aplikacja powłoki ceramicznej musi zostać stosowanie przygotowane. Bez znaczenia czy auto jest nowe z przebiegiem 0 km czy 10 letnie z przebiegam 200 000 km – pewne czynności są niezbędne i jedynie dobrze przygotowana powierzchnia gwarantuje trwałość zabezpieczenia Waszego auta…

Mycie detailingowe

Polerowanie lakieru

Zabezpieczenie lakieru

Sprzątanie wnętrza

Wykończenie auta

INSTALACJA BEZBARWNEJ FOLII OCHRONNEJ NA PRZÓD AUTA FULL FRONT PPF

ZDERZAK PRZÓD | LAMPY PRZÓD | MASKA | BŁOTNIKI PRZÓD | LUSTERKA | SŁUPEK A | POCZĄTEK DACHU | SŁUPKI PIANO |

 

Pierwszym krokiem przed zabezpieczeniem nowego auta jest mycie przy użyciu technik detailingowych, aby gruntownie oczyścić lakier Audi Q5. Skupiłem się na dokładnym umyciu krawędzi, na których miała być zamontowana folia ochronna. Dodatkowo przeprowadziłem proces dekontaminacji chemicznej oraz glinkowanie lakieru, co jest kluczowe przy instalacji folii ochronnej. Instalacja folii możliwa jest tylko na idealnie przygotowanej powierzchni 

Po dokładnym myciu, następnym istotnym krokiem było wielokrotne odtłuszczanie powierzchni, na które miała być nakładana folia ochronna. Dzięki temu lakier został idealnie przygotowany, co zapewni trwałe przyklejenie folii i zminimalizuje ryzyko odklejenia się na krawędziach. 

Pakiet FULL FRONT PPF to optymalny wybór dla zabezpieczenia najbardziej narażonej na uszkadzania przedniej części samochodu. Folia skutecznie ochroni maskę przed odpryskami czy zderzak przed piaskowaniem. Współczesne reflektory potrafią kosztować po kilka tysięcy złotych, także i tutaj folia świetnie ochroni nas przed niepotrzebnymi wydatkami. W ramach pakietu folia instalowana jest również na błotniki, lusterka, słupek A oraz początek dachu. 

podczas oklejania Audi Q5

Powłoka ceramiczna KISHO Japan Si-901

SILNIE HYDROFOBOWA | PRZYCIEMNIE I SZKLISTOŚĆ LAKIERU | OCHRONA UV | OCHRONA PRZED AGRESYWNĄ CHEMIĄ | ŁATWE MYCIE AUTA

Po zakończeniu procesu instalacji folii ochronnej lakier został ponowienie odtłuszczony oraz przygotowany do aplikacji 5-letniej powłoki ceramicznej KISHO Si-901 na pozostał cześć lakieru. Powłoka KISHO Si-901 charakteryzuje się przyciemnieniem lakieru,  co przekłada się na imponującą głębię koloru oraz wyciągnięcie ziarna z lakieru. Powłoka  zapewnia ochronę przed zakresami pH 1-12 oraz promieniowaniem UV. Po nałożeniu tej powłoki, lakier staje się niezwykle hydrofobowy i świetnie odpycha wodę. Dodatkowo, ułatwia to codzienny proces mycia i umożliwia cieszenie się doskonałym wyglądem samochodu każdego dnia.

Ciemne felgi oraz ozdobne plastikowe listwy drzwiowe zostały pokryte dedykowaną powłoką, która nie tylko przyciemnia ich wygląd, ale również nadaje im właściwości hydrofobowe. Dodatkowo, zastosowana powłoka chroni je przed zabrudzeniami i ułatwia utrzymanie ich czystości. Bez zabezpieczenia, tworzywa te szybko tracą swój urok i blakną. Kolejnym krokiem było zastosowanie niewidocznej wycieraczki, która jest szczególnie przydatna podczas jazdy po autostradach. przydatna podczas jazdy autostradą.

Pełna pielęgnacja nowego pojazdu obejmuje również dokładne czyszczenie i impregnację wnętrza. Tapicerka skórzana została zimpregnowana dekowanymi środkami. Dzięki temu, przyszłe czyszczenie skóry będzie znacznie łatwiejsze, a tapicerka będzie zachowywać swój piękny wygląd przez długi czas. Solidna impregnacja sprawia również, że skóra jest mniej podatna na uszkodzenia, co przedłuża jej żywotność. Detailing wnętrza został również uzupełniony przez instalację matowej folii na ekranach, co zapewnia lepszą czytelność.

Dzięki tym kompleksowym zabiegom detailingowym, Twój pojazd będzie prezentować się doskonale, a utrzymanie go w idealnym stanie będzie znacznie prostsze. Jeśli poszukujesz profesjonalnego zabezpieczenia foliami ochronnymi auta w mieście Wrocław, zapraszamy do skorzystania z usług Wypolerowany – kosmetyka samochodowa.

Galeria zdjęć Audi Q5