Wypolerowany

Pakiet 12h-12lat mniej

Audi A3

Zakres prac:

Lakier czarny solidy (UNI) czyli zmora każdego wściela i detailera…
 
Czarny niemetaliczny lakier wygląda obłędnie, niestety utrzymanie tego typu lakieru w dobrym stanie jest bardzo trudną sztuką. Audi, które widzicie przejechało w typowym dla tego koloru stania, no czyli fatalnym. Pomimo słabej kondycji lakieru Audi było bardzo zadbane, wnętrze było bardzo czyste – widać, że właścicielka lubi zadbać o swój samochód. Moim zadaniem było więc skupić się głównie na lakierze i przywrócić mu czarną czerń.
Na początku jak zawsze samochód został gruntowanie umyty, skupiłem się na drobnych detalach, które zazwyczaj pomijacie przy myciu waszych aut, czyli: wnęki, felgi, opony, nadkola czy maskownice w zderzakach. Do tego dekontaminacja i glinkowanie.
 
Auto przeszło 2-etapowe polerowanie lakieru, ponieważ przy lakierach typu UNI jest to absolutne minimum jeżeli chcemy osiągnąć coś więcej niż nabłyszczenie auta. Łatwo nie było, ale udało się usunąć około 70% rys i rysek. Co najważniejsze usunięte zostały hologramy po pracach lakierniczych. Lakier po prostu odżył i prezentuje się teraz znakomicie. Finalnie na lakier trafił wosk.
 
Wnętrze to szybkie odkurzanie i mycie szyb – więcej nie robiłem bo bałem się nabrudzić. Na koniec dresingi, czyszczenie końcówek wydechu i wydanie autka właścicielce.